خانه » فلسک یا جانگو؟

فلسک یا جانگو؟

انتخاب ابزار مناسب برای کار ، بخش زیادی از کاری است که می خواهیم انجام دهیم. وقتی محدودیتی برای انتخاب ابزار کار نداریم انتخاب سخت تر می شود. در زمینه کار طراحی وب با پایتون و استفاده در علم داده سوالی که برای بسیاری مطرح است این است : “آیا باید فلسک یاد بگیرم یا جنگو؟” پاسخ کوتاه این است:

هر دو

اما چرا من توصیه می کنم هر دو را یادبگیریم؟ Flask و Django جز API های وب پایتون هستند . مزایای فلسک چیست و استفاده از جنگو به جای آن چه مزایایی دارد؟ واقعیت این است که ، از بسیاری جهات ، آنها اغلب برای اهداف بسیار متفاوت استفاده می شوند. پس دانستند هر دو لازم است.

جانگو

فلسک یا جانگو

همه ما مزایا و قدرت جنگو را می دانیم و شنیده ایم که بسیاری از بزرگترین سایت ها از جنگو استفاده می کنند. و این امر دلیل خوبی دارد ، زیرا استفاده از آن بسیار راحت است. نقاط قوت جنگو در هدفی است که برای رسیدن به آن تعیین کرده است. جنگو برای ساخت یک برنامه کامل وب در پایتون کاملاً عالی است. اگرچه مطمئناً می توانید کارهای سطح پایین تری را با Django انجام دهید.
جنگو نه تنها مدیریت یک پروژه را آسان می کند ، بلکه می تواند به معنای راه اندازی آسان تر نیز باشد.

Flask

فلسک

فسلک قطعا یک ابزار بسیار محبوب برای متخصصین علم داده است. کار با فلسک کمی پیچیده تر است چون باید بیشتر قسمت های وب سایت را از ابتدا طراحی کنید. اگر چه این کار زمان بر است اما باعث می شود سیستم سبک تر باشد، که ویژگی اصلی فلسک در همین است. فلسک سبک است که باعث می شود برای پرس و جو بر روی پایگاه داده و طراحی خط لوله(pipline) بسیار مناسب باشد.

یکی از قسمت های مهم علم داده کار با جریان داده(Data flow) است. توانایی خواندن، تغییر و پرس جو بر روی داده برای دانشمندان علم داده بسیار حایز اهمیت است. فلسک می تواند داده ها را به راحتی با در خواست http از وب جمع کند. درست است که جنگو قابلیت های بسیاری در طراحی وب دارد اما در زمینه کار با جریان داده قطعا اولویت با فلسک است.

چرا فلسک و جانگو هر لازم هستند؟

به عنوان کسی که در حوزه نرم افزار و علم داده فعالیت می کند باید بتواند از ابزار های موجود بهترین آن ها را انتخاب کند تا خروجی دارای کمترین اشکال باشد. اگر بخواهیم در سایتمان به یک درخواست http پاسخ دهیم قطعا انتخاب فلسک خواهد بود چون در این سیستم ها زمان پاسخ دهی بسیار با اهمیت است. اما اگر بخواهیم یک وب سایت با مدیریت کاربران با ابعاد بزرگ داشته باشیم بهترین گزینه جنگو خواهد بود. پیشنهاد من این است که هر دوی این ابزار ها را فرا بگیرید تا در موقع لزوم بتوانید از هر دو استفاده کنید.

منبع: towardsdatascience

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

به بالای صفحه بردن