زبان پایتون از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است. توسعه دهندگان مشتاق به کار در فناوری های نوظهور مانند یادگیری ماشین و هوش مصنوعی برای شروع کار باید Python را بشناسند. یکی از اصلی ترین سوالاتی که در ذهن توسعه دهنده مبتدی پایتون وجود دارد ، انتخاب IDE مناسب (محیط توسعه کد) است.

 

PyCharm توسط IntelliJ و Visual Studio Code توسط مایکروسافت هر دو از محبوب ترین IDE ها هستند که برای توسعه پایتون استفاده می شوند. هر دو IDE دارای ویژگی های مورد نیاز برای توسعه پایتون هستند. انتخاب بین PyCharm و Visual Studio Code یک انتخاب شخصی برای توسعه دهندگان است. دراین مطلب ویژگی ها هر دو محیط را با هم بررسی می کنیم.

کارایی

Visual Studio Code مایکروسافت در مقایسه با PyCharm بسیار سریعتر و بسیار سبک وزن تر است. IDE مایکروسافت دارای طیف گسترده ای از برنامه های افزودنی ، و کتابخانه های دیگر است. طبق بررسی ها زمان اجرای کد ها در PyCharm بیشتر از Vs code است.

سرعت اجرا

از نظر سرعت اجرا بسته به برنامه و منابع مورد نیاز مکن است این دو ویرایشگر عملکرد متفاوتی داشته باشند اما در آخرین نظر سنجی های و بررسی های انجام شده سرعت اجرای کد ها در محیط های مختلف در نمودار زیر نمایش داده شده است.

 

محیط مجازی

محیط مجازی نقشی حیاتی در توسعه کتابخانه ها و کدها دارد. ویژوال استودیو کد از Python Interpreter مختلف پشتیبانی می کند. در PyCharm ، می توانید محیط های مجازی را به صورت دستی اضافه کرده و تفسیر آنها را به عنوان پیش فرض تنظیم کنید. مشکل اصلی این محیط ها کند بودن آنهاست. مقداری تأخیر در هر دو IDE وجود دارد. Visual Studio Code و PyCharm هر دو شرایط یکسانی دارند.

افزونه ها

اکثر IDE ها روش هایی دارند تا عملکرد اجرا و کامپایلر را بهبود دهند. این کار با نصب افزونه های مختلف قابل انجام است. بازار هر دو IDE شامل انبوهی از برنامه های افزودنی برای ارائه ویژگی ها و خدمات بیشتر است. هر دو محیط های PyCharm و Visual Studio پشتیبانی خوبی دارند. PyCharm ، متناسب با توسعه دهندگان پایتون است. ولی شما باید IDE های دیگر را برای برنامه نویسی پایتون تنظیم کنید. Visual Studio Code قابلیت شخصی سازی بیشتری دارد ، فقط باید بداند شما در حال حاضر در کدام نوع پروژه هستید تا متناسب با آن افزونه لازم نصب شود.

مصرف منابع

بسیار مهم است که بررسی کنید آیا IDE مورد نظر برای کار با دستگاه شما مناسب است یا خیر. برنامه های موجود در PyCharm و Visual Studio Code عملکردهای کم و بیش یکسانی را دارند. اما هر دو از CPU و RAM متفاوت استفاده می کنند. IDE های IntelliJ همیشه در مدیریت منابع بد عمل کرده اند. وقتی صحبت از مدیریت بهتر حافظه در بین این دو باشد ، Visual Studio Code یک برنده در مدیریت منابع است.

نتیجه گیری

هر دو این IDE ها از بهترین ویرایشگر های موجود برای زبان پایتون هستند. در نهایت انتخاب هر کدام از این ویرایشگر ها کاملا شخصی و سلیقه ای است و بستگی به فعالیت مورد نظر شما دارد. امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید.